Sighişoara Blues Festival 2008

February 8, 2008 scris de  
In categoria Concert

berti-barbera.JPGCea de-a IV-a ediţie a festivalului Sighişoara Blues Festival va avea loc în perioada 14-16 februarie 2008.

Pe scena sălii “Mihai Eminescu” vor concerta, timp de trei seri, cu începere de la ora 19:30, formaţii şi solişti din Romania, Ungaria şi SUA: Survolaj, Tatrai Tibor & Magyar Atom, Someday Baby, Sugar Blue, Corey Harris, Debbie Davis. Prezentatorul festivalului va fi, ca în fiecare an, Berti Barbera.

Spectacolele vor cuprinde câte două recitaluri pe seara, a câte 80 de minute, cu pauză de 30 de minute între concerte. În acest timp, publicul va avea ocazia sa dialogheze cu artiştii în foaierul sălii, să asculte piese interpretate anii trecuţi la festival şi să-şi procure CD-ul ce cuprinde înregistrările celei de-a treia ediţii.

Programul ediţiei a 4-a:

Joi, 14 Februarie 2008:
Survolaj (România)
Tatrai Tibor & Magyar Atom (Hungary)

Vineri 15 Februarie 2008
Someday Baby (Hungary)
Sugar Blue (USA)

Sâmbătă 16 Februarie 2008
Corey Harris (USA)
Debbie Davis (USA)

Jam session-urile vor avea loc în crama hotelului Sighişoara. Sala de spectacole “Mihai Eminescu” are o capacitate de 500 de locuri.

Comments