Ziua porţilor deschise – Departamentul de Design, Universitatea de Arte

May 22, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

Dacă îţi place design-ul şi vrei să afli mai multe informaţii despre Secţia de Design din cadrul Universităţii Naţionale de Arte ai ocazia să interacţionezi cu cei din domeniu.

Sâmbăta aceasta, de la ora 11:00, departamentul de Design al Universitatii Nationale de Arte (Calea Griviţei nr. 28) isi deschide larg portile.

Musafirii vor avea ocazia sa vada cu ochii lor expozitia cu cele mai bune lucrari ale studentilor de la Design si vor putea sa afle direct de la profesorii si studentii Universitatii care sunt calitatile unui viitor absolvent.

Evenimentul a fost creat din dorinta de a realiza o legatura intre oameni si arta in general. De asemenea, organizatorii vor să-i familiarizeze pe vizitatori cu procesele de creatie prin activitati interactive, expozitii si prezentari ce vor avea loc in cadrul Universitatii de Arte Bucuresti.

Comments