Un bărbat și mai multe femei @ Clubul Taranului

October 6, 2011 scris de  
In categoria Evenimente

Un barbat si mai multe femei vor fi prezenti la Clubul Taranului, luni, cu incepere de la ora 20:30.

Ce putem sa va spunem este ca femeia este o ființă necunoscută bărbatului, un mister pe care o minte logică nu-l poate rezolva. Femeia îl poate înnebuni pe bărbat: cu iubirea, cu nerăbdarea sau pur și simplu cu nervii.

Un bărbat și mai multe femei – raiul pe pământ sau un iad autentic? Gavrunski, personajul masculin, cunoaște de-a lungul piesei femeia înger, femeia exaltată, femeia paznic, femeia autoritară, femeia disperată, femeia victimă – ele sunt norocul și ghinionul din viața sa. O viață care devine brusc foarte imprevizibilă…

Cum să devii dintr-un timid, un mare cuceritor de femei? Cât de mare este prețul pe care trebuie să-l plătești pentru a provoca suspinele lor? Află dintr-Un bărbat și mai multe femei.

Distribuția: George Constantinescu, Paula Chirilă
Text: Leonid Zorin
Regie: Bogdan Hușanu

Comments