Tudor Chirila in liceul Ion Neculce

May 19, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

tudor-chirilaTudor Chirilă a început azi proiectul de mentorship pentru adolescenţi în liceul Ion Neculce. Pentru o zi liderul trupei Vama s-a întors în liceul pe care l-a absolvit şi a vorbit cu elevii despre alegerea carierei, viaţa din facultate şi a evocat câteva momente din viaţa sa de liceean. De asemenea a amintit despre Horaţiu Mălăele şi alţi mari actori care l-au ajutat să se îndrăgostească de meseria sa.

Apoi Tudor Chirilă a dorit să rămână cu liceenii fără ca reprezenţanţii presei să asiste la discuţie, tocmai pentru ca dialogul dintre liceeni şi el să fie cât mai liber.

Prinicipala temă a proiectului “Chirilă în licee” este despre alegerea carierei în cunoştinţă de cauză. Aceasta pentru că, în funcţie de opţiunea fiecăruia, munca poate însemna o condamnare pe viaţă sau o viaţă fără frustrări.

Turneul va continua miercuri în liceul Alexandru Ioan Cuza.

Comments