Targul Educatiei 2012 la Facultatea de Drept din Bucuresti

May 3, 2012 scris de  
In categoria Evenimente

Daca as fi din nou in clasa a XI a sau a XII a cu siguranta ca nu as rata Targul Educatiei, din perioada 4-5 mai 2012, de la Facultatea de Drept (Bd. Mihail Kog─âlniceanu, nr.36-46, sector 5) din Bucuresti. La ce te ajuta Targul Educatiei? In principal poti afla mai multe detalii despre universitatea la care vrei sa studiezi direct de la sursa. Ai ocazia sa stai de vorba cu actuali studenti, profesori, sa obtii ceva informatii pretioase despre locuri, examene, dotari etc. Este drept multi dintre ei vor incerca sa faca PR si sa te convinga sa mergi la facultatea lor, dar, la fel ca statusul de astazi al nostru de pe facebook, “esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!”.

Targul Educatiei editia 2012 incepe vineri la ora 10:00, usile Facultatii de Drept fiind deschise pentru liceeni pana sambata (5 mai) la ora 18.00.

Concluzie: Prezinta-te neaparat la Targul Educatiei, ia pulsul atmosferei, incearca sa te imprietenesti cu studentii de-acolo. Ai mari sanse sa fii ajutat cu sfaturi pretioase. Si mai important cumpara brosura facultatii (daca exista una) si citeste-o cu atentie. Micile detalii fac diferenta.

PS: Daca tot ajungi la Targul Educatiei, viziteaza neaparat standul Facultatii de Jurnalism si Stiintele Comunicarii din Bucuresti. Cu siguranta, creativii studenti de la FJSC vor pregati ceva pe masura renumelui pe care il poarta!

Comments