Street Dance Camp la Breaza

April 6, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

street-dance-camp-breaza-9-13-aprilie Vine, vine…Street Dance Camp! Singura tabara de street dance din Romania! Coregrafi din strainatate, coregrafi premiati din Romania, dansatori incepatori sau avansati, mai exact: 5 zile, 3 coregrafi, 100 dansatori formeaza cea mai mare tabara de dans si distractie din tara. Intre 9 si 13 aprilie sala de dans din Breaza va vibra pe ritmuri nebune la STREET DANCE CAMP 2009 !

Distractie de zile mari intre 9 si 13 aprilie la Breaza! Este locul in care trebuie sa fie orice dansator sau pasionat de dans din tara. Un eveniment unic ce se adreseaza atat celor care vor antrenamente, petreceri, prieteni noi sau pur si simplu sa «fure» cateva miscari de la cei mai buni coregrafi din tara si strainatate. Este o ocazie excelenta pentru dezvoltarea cunostintelor de dans sau intelegerea diferitelor stiluri de street dance.

Alaturi de pasionati ai street dance-ului vor fi invitati speciali precum Mircea Ecxarcu. Instructor si coregraf, acesta va da un plus de energie cursurilor de locking, popping si hip-hop. Tocmai din Belgia vine si Bouska (Farid) care iti va arata cum sta treaba cu new style, krump si jazz. Mai mult decat atat, ne vom distra si cu Genil Hasim, coregraful trupei Diamonds, care a incins multe scene de dans internationale, iar anul acesta a castigat si titlurile «Cel mai bun dansator» «Cel mai bun coergraf» din Romania si la Romanian Dance Awards 2009.

Comments