Stand-up comedy cu Jokers – patru ani de viata cu efect comic

March 29, 2010 scris de  
In categoria Evenimente

catalin-iliescuTrupa de stand-up comedy JOKERS, formata din Catalin Iliescu si Claudiu Constantin, va sustine pe 31 martie un spectacol la MO_OA CAFFE din City Mall (City Mall, etaj2, Soseaua Oltenitei, nr2, sector 4) de la ora 21:00.

Spectacolul cu durata de doua ore este doar unul din seria prin care Claudiu si Catalin intentioneaza sa celebreze prin rasete si voie buna patru ani de activitate alaturi de bucuresteni in perioada martie-iunie. Proaspat intorsi dintr-un turneu-maraton prin tara – Arad, Timisoara, Deva, Sfantu Gheorghe, Brasov, Sibiu si Alba Iulia, Jokers promite sa ne surprinda cu showuri in cele mai neasteptate locatii. Temele abordate in spectacol sunt conforme cu credo-ul Jokers: pentru cei doi stand-up comedy inseamna “viata vazuta prin ochelari dereglati cu efect comic”.

Anul 2010 reprezinta pentru Jokers 4 ani de activitate comica. Formatul trupei nu a fost cel actual dintotdeauna; sub numele de Jokers au mai activat de-a lungul timpului Cristian Dumitru, Mihai Bendeac, Marius Coanda si Cosmin Natanticu.

Comments