Relaxare şi erotism: Călătorie pe tărâmul senzualităţii (autor Sab Schönmayr)

October 6, 2008 scris de  
In categoria Evenimente

Nu stiu cum o fi proful tau de psihologie, dar al meu era destul de ciudat. Eu aveam o tehnica: ma prefaceam emotionata cand ma ridica la raspuns, iar el, impresionat, imi dadea o nota ceva mai mare decat meritam. Si mi-a zis ceva intr-o zi: “cand ai emotii, imagineaza-ti ca profii care te asculta stau dezbracati in fata ta. Sunt oameni, ca toti oamenii.” Bine, nu aveam nevoie tocmai de o astfel de incurajare, profii fiind destul de zbarciti, dar ma rog…
relaxare-si-erotism.jpgOk… ce legatura are asta cu cartea pe care v-o recomand… Not much, cu exceptia faptului ca se incadreaza in aceeasi categorie din care vine si povestirea mea: psihologie. Relaxare si erotism: Calatorie pe taramul senzualitatii, de Sab Schönmayr, aparuta la editura Trei, poate sta alaturi de cartile tale de psihologie practica. Si e tare buna de citit acum, cand vremea trece de la rece la cald, iar soarele cand e, cand nu e. Ca sa nu mai vorbim ca de relaxare avem oricand nevoie. Iar daca vine odata cu erotismul, atunci cu atat mai bine.
Da, nu iti recomand o carte cuminte, ci una putin mai indrazneata. Relaxare si erotism se departeaza de bine-cunoscutele sfaturi de tehnici sexuale, abordand erotismul din punctul de vedere al relaxarii si tandretii, inspre savoare si daruire.
Ce-ai zice de relaxare si erotism in locul fitnessului de dormitor – sub toate aspectele vietii si in toate ocaziile. Da, stiu, ai energie, dar vezi tu, viata ta sexuala poate deveni mai palpitanta. Cum? Imbogatind-o prin intermediul deliciilor culinare, al excitantului joc al imaginatiei si al jucariilor erotice aducatoare de placere.
Suna bine, nu? Iti recomand sa dai o fuga in librarii si sa o cumperi. (29,9 lei)

Comments