Poze de la prima etapă a Cupei Liceelor la Street Dance

February 24, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

Energie, distractie, muzica, premii, coregrafii uimitoare, costumatii orginale si mai ales emotii…pe langa toate acestea, un club ce a devenit neincapator inca de la prima etapa a unei adevarate competitii inter-liceale. Trupele participante la prima etapa a Cupei Liceelor la Street Dance 2009, ce a avut loc sambata, 21 februarie in Club Maxx din Bucuresti, au prezentat show-uri fantastice, rezultat al antrenamentelor zilnice si al pasiunii. Fie ca au intrat in scena cu machete de masini, scaune, confetti sau alte elemente, liceenii au reusit sa surprinda, sa amuze sau sa impresioneze atat juriul cat si publicul.

Trupa Simplu a fost si ea prezenta pentru a urmari evolutia unei culturi pe care si ei o promoveaza – cultura urbana.

Batalia continua! Incepe cea de-a doua etapa!

Sambata, 28 februarie, ora 13:00, in club Maxx, liceele din Bucuresti se vor intalni din nou pentru un nou show senzational. Din 40 de licee din Bucuresti inscrise s-au calificat 26, restul avand sansa sa reintre in competitie la cea de-a doua etapa la proba “Heads Up”.

In Bucuresti, Cupa se va desfasura in fiecare sambata in perioada 21 feb. – 21 mar., in Club Maxx din Bucuresti incepand cu ora 13.00. (Finala Bucuresti – 14 mar.; Finala Nationala – 21 mar.)

clsd-2009-etapa-iclsd-2009-etapa-i-2clsd-2009-etapa-i-3clsd-2009-etapa-i-4clsd-2009-etapa-i-5clsd-2009-etapa-i-6clsd-2009-etapa-i-7clsd-2009-etapa-i-8

Comments