“Noapte Albă” în Timişoara, Bucureşti, Cluj şi alte oraşe…

October 26, 2007 scris de  
In categoria Party

În noaptea de 26 spre 27 octombrie 2007 va avea loc a treia ediţie a evenimentului „Noaptea Albă” ce va cuprinde activităţi culturale şi sportive, spectacole de stand-up comedy, spectacole de teatru, prezentări de filme, maraton de desene animate, expoziţii de maşini, motoare, carnavaluri şi concursuri, acces la un centru IT: acces wireless, expoziţie de artă plastică, târg de tradiţii şi obiceiuri populare, carnaval stradal ce constă în prestaţii artistice gen fakiri, jonglori, mimi, dansatori, artificii vulcan, măşti, paradă de costume de epocă, fanfară etc., festival de film, maraton de fotbal pentru elevi şi studenţi, anunţă organizatorii de la Autoritatea Naţională pentru Tineret.
Această ediţie “Noaptea Albă” se va desfăşura în Braşov, Arad, Bistriţa, Botoşani, Constanta, Oradea, Craiova, Piteşti , Drobeta Turnu Severin, Sibiu, Târgu Mureş, Timişoara, Iaşi, Cluj, Deva şi Bucureşti.

Comments