Let us HALLOWEEN Studio Martin !

October 25, 2009 scris de  
In categoria Party

Halloween, o sărbătoare de origine celtică, preluată astăzi de multe popoare din lumea occidentală, ea răspândindu-se în secolul al XIX-lea prin intermediul imigranţilor irlandezi din Statele Unite ale Americii, este sărbătorită în noaptea de 31 octombrie, deşi în unele ţări data sărbătorii variază.

Cu ocazia acestei sărbători, copiii se maschează în vrăjitori, mumii sau alte personaje şi colindă pe la case întrebând „Trick or Treat?” (Păcăleală sau dulciuri?), ca o ameninţare că dacă nu li se dau dulciuri, persoanei colindate i se va juca o farsă.

Ca romani, am adoptat si noi aceasta sarbatoare pentru că prea e atractiva. 🙂

Asadar, ce faci anul acesta de Halloween?
Vrei sa iei parte la prima petrecere de Halloween din oras? Atunci vino in Studio Martin, joi, 29 octombrie, incepand cu orele 22:00! Adopta stilul carnival, vampire, fetish, bloody, uniform sau glossy si urmareste cele mai trippy vizualuri!
Massive Entertainment iti aduce dj infricosatori, mixuri sangeroase si toate fantomele care vor prinde viata in Studio Martin!

Daca vii costumat, ai intrarea libera pana in ora 00:00!

Start : 22:00
Address: Iancu de Hunedoara, nr.61, sector 1, Bucuresti
Entrance: 20 ron
Line up: SQL Project
MoonSound
Mircea Ivan
Pro6

Trick or treat !? 😀

afis-halloween

Comments