Parada liceelor din Bucuresti pe 19 septembrie

September 12, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

Cu ocazia manifestărilor dedicate Zilelor Municipiului Bucureşti – ediţie aniversară la 550 de ani de la atestarea documentară a oraşului, elevii din cele 105 licee bucureştene, însoţiţi de profesorii lor, vor organiza o paradă a liceelor.

Evenimentul va începe la ora 15,00 cu reunirea şi organizarea elevilor şi profesorilor diriginţi pe esplanada din faţa Sălii Palatului si va continua cu marşul pe traseul: Parcare Sala Palatului – Aleea Biserica Kretzulescu – Calea Victoriei (benzile 1 şi 2) – Bulevardul Naţiunile Unite (banda 1) – Bulevardul Libertăţii (benzile 1 şi 2) şi se va finaliza în Piaţa Constituţiei cu un concert muzical dedicat tinerilor, eveniment programat pentru intervalul orar 17,00 – 19,00.

Comments