Otopeni AirShow – sâmbătă pe aeroportul Internaţional Henri Coandă

July 11, 2011 scris de  
In categoria Evenimente


Pe 16 iulie, dacă nu eşti cu gaşca în Vamă sau pe oricare alt litoral, merită să tragi o fugă până la Otopeni AirShow. A treia ediţie a mitingului aerian va avea loc pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă (Calea Bucurestilor nr. 224 E) şi se va derula între orele 09:00 – 13:00, iar organizatorii promit un show de zile mari. Printre invitaţi se numără şi Svetlana Kapanina, Îngerul Siberian (Rusia), multiplă campioană mondială, considerată cea mai bună femeie-pilot de acrobaţie din toate timpurile. De asemenea, şi-au anunţat prezenţa Aeroclubul Romaniei, Tarom, Statul Major al Fortelor Aeriene, Inspectoratul general de Aviatie din cadrul M.A.I, Centrul de zbor si incercari Craiova, Iacarii Acrobati, Scoala Superioara de Aviatie Civila, Regional Air Services, FlyLevel si Carpatair.

Intrarea este liberă liberă şi accesul se va face cu începere de la ora 08:00. Click pe imagine pentru a vedea un avion superb surprins pe un aeroport din lume. 🙂

Comments