Festivalul Naţional de Teatru ajuns la cea de-a 19-a ediţie

October 31, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

În perioada 31 octombrie – 08 noiembrie, Teatrul Naţional Bucureşti găzduieşte 10 dintre spectacolele participante la cea de-a 19-a ediţie a Festivalului Naţional de Teatru (FNT).

Producţii din toate ţara vin în Bucureşti pentru a participa la cel mai mare festival din România dedicat artei scenice: Frumos de Jon Fosse – Teatrul „Toma Caragiu” din Ploieşti, Prinţesa Turandot după Carlo Gozzi – Teatrul Naţional „Radu Stanca” din Sibiu, Trei Surori de A.P. Cehov – Teatrul Naţional „Mihai Eminescu” din Timişoara, Sinucigaşul de Nikolai Erdman – Teatrul Naţional “I.L. Caragiale” din Bucureşti etc.

Biletele au fost puse în vânzare la Agenţia de bilete a TNB. Programul complet şi preţul biletelor pot fi consultate pe site-ul www.tnb.ro, secţiunea Ştiri.

Vă aşteptăm la FNT! 😀

Comments