Festivalul Luminii la Cluj-Napoca

December 1, 2007 scris de  
In categoria Evenimente

lumini.jpgCea de-a patra ediţie a Festivalului Luminii va avea loc pe 8 decembrie, între orele 18-20, în Parcul Central din Cluj-Napoca.

Peste 10.000 de lumânări, torţe, baloane cu heliu, efecte pirotehnice, jocuri de lumini şi proiecţii vor putea fi văzute în cele două ore de festival. Cei prezenţi vor primi ceai cald.

Printre invitaţii de anul acesta se află artişti care vor realiza sculpturi în gheaţă, tineri fotografi care vor realiza expoziţii şi proiecţii foto, voluntari care îşi vor reprezenta organizaţiile în cadrul târgului neconvenţional de ONG-uri, copii din mai multe şcoli şi centre de plasament clujene care vor confecţiona cutiuţe colorate, precum şi jonglerii trupei “The Serious Roadtrip” din Cluj şi Timişoara, care vor susţine spectacole de jonglerie cu foc.

Comments