Festivalul de Arte Florian Pittiş

May 18, 2008 scris de  
In categoria Evenimente

festival-de-teatru.jpgPrima ediţie a Festivalului „Florian Pittiş”, se va desfăşura în perioada 10-12 iunie 2008 şi este dedicat exculsiv trupelor de liceeni care iubesc teatrul şi muzica. Astfel evenimentul este organizat în două secţiuni :

• Sectiunea I – teatru ;

• Sectiunea a II-a. – muzica;

Gala si festivitatea de premiere.

Inscrierile la acest festival se fac pe baza urmatoarelor documente:

1. Textul piesei / pieselor;

2. O inregistrare VHS/ Avi/ Dvd ( teatru / muzica ), Audio ( muzica) a piesei;

3. Un C.V al trupei , care trebuie sa contina: lista cu membrii trupei (elevi si coordonatori); Scurt istoric al trupei (participari la concursuri/festivale, rezultate obtinute etc.).

Aceste documente se depun la secretariatul Colegiului National „Gheorghe Lazar” ( Bulevardul Regina Elisabeta nr.48 , sector 5), pana pe data de 26 mai 2008. Materialele trimise vor fi analizate de catre o comisie de specialitate, care va selecta trupele ce isi vor prezenta spectacolul in cadrul Festivalului de Arte „Florian Pittiş”.

Regulamentul si alte detalii se gasesc la adresele de web : www.trupaas.ro ; www.consiliulelevilorlazar.ro .

Comments