Demonstraţii de baschet în România

December 18, 2007 scris de  
In categoria Evenimente

harlem-globetrotters.jpgHarlem Globetrotters, cunoscuţi pentru jongleriile cu mingea de baschet, vor fi prezenţi în România anul viitor. Ei vor lua parte la patru evenimente în care vor face demonstraţii, într-un show de aproximativ două ore.

Baschetbaliştii ne vor vizita după următorul program: Bucureşti – 17 martie (Sala Polivalentă), Sibiu – 18 martie (Sala Sporturilor), Cluj – 19 martie (Sala Sporturilor), Timişoara – 20 martie (Sala Olimpia).

Biletele costă 45, 55 şi 65 de lei şi po fi achiziţionate de la magazinele Flanco şi Flamingo sau online, de pe www.bilet.ro.

The Harlem Globetrotters se află la a doua vizită în România, după ce, în urmă cu 40 de ani, ei umpleau cu spectatori Stadionul Republicii. De-a lungul timpului, celebra trupă a jucat în peste 115 ţări, pentru mai mult de 120 de milioane fani. Au înregistrat 20 000 de victorii şi doar 322 de înfrângeri.

Poze: www.harlemglobetrotters.com

Comments