Dan Puric la Sala Rapsodia

November 10, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

dan-puric-interiorLa inceput de noiembrie, revin in forta spectacolele marca Dan Puric la sala Rapsodia din Lipscani 53. Nu ratati aceste intalniri cu teatrul, muzica si dansul deopotriva…

Pe 12 Noiembrie 2009, orele 19:30, la “Doi dintre Noi”, este aproape sigur ca o sa va placa, dar dupa ce iesiti din sala, va intrebati daca a fost teatru sau dans. Pentru ca este putin diferit chiar si de spectacolele cu care ne-au obisnuit cei din trupa “Passe Partout – Dan Puric”.

De fapt, este un emoţionant eseu vizual şi coregrafic, care a împrumutat multe elemente teatrale. Atât de multe încât în orice moment riscă să se apropie de teatru până nu mai ai îndoieli, ca apoi să se îndepărteze din nou.

Şi chiar această separare fragilă şi incertă este calitatea spectacolului. Povestea de iubire se scrie din gesturi declanşate şi comentate de muzică, expuse în trăiri teatrale.

Comments