Folk la liceul „Nicolae Tonitza”

February 19, 2008 scris de  
In categoria Concert

Liceul de arte plastice ,,Nicolae Tonitza” va fi gazda unui eveniment folk pe 19 februarie 2008, cu începere de la ora 12:00. Elevii îi vor primi în mijlocul lor pe Daniel Făt, Mircea Diaconu şi Mircea Baniciu, care vor susţine un concert de poezie şi muzica folk.

Liceenii pasionaţi de acest gen muzical vor putea participa, în cadrul concertului, la un concurs de interpretare unde vor avea şansa de a câştiga o chitară.

Elevii premiaţi vor participa la emisiuni în direct pe postul Radio Bucureşti. Secvenţe de la concertul – concurs vor fi difuzate şi în emisiunile muzicale de pe posturile Radio România Actualităţi.

Evenimentul care va avea loc la „Nicolae Tonitza” este o nouă manifestare sub genericul ,,Folk fără vârstă”, organizată de Radio România Actualităţi, Radio Bucureşti şi Inspectoratul Şcolar al munincipiului Bucureşti în mai multe licee din Capitală.

Comments