Concert caritabil Ştefan Hruşcă

April 16, 2008 scris de  
In categoria Concert

stefan-hruscaphp.pngLuni, 21 Aprilie 2008, cu începere de la ora 19:00, la sala Teatrului „Sică Alexandrescu” din Braşov, Ştefan Hruşcă va susţine concertul caritabil „Rugă pentru Părinţi”, în beneficiul bolnavilor incurabili adulţi şi copii.

Biletele costă 20 RON şi se pot găsi, din 14 aprilie, la Hospice „Casa Speranţei”, str. Sitei 17A, P-ţa Sfatului, Modarom şi Centrul Comercial Magnolia (Răcădău). În ziua concertului, biletele vor putea fi achiziţionate de la ora 17:00, la Teatrul “Sică Alexandrescu”.

Spectacolul face parte dintr-un turneu aniversar naţional, iar ultimul concert din acest turneu doreşte să ofere o mână de ajutor pentru peste 250 de bolnavi de calcer sau leucemie aflaţi în îngrijirea Fundaţiei Hospice „Casa Speranţei”.

Turneul continuă promovarea celui mai recent album al maramureşeanului, “Balade Speciale”, proiect lansat în 11 noiembrie anul trecut. Albumul conţine 11 balade.

Comments