Concert Byron – Acoustic drama

October 1, 2008 scris de  
In categoria Concert

byron.jpgDin ciclul “Du-te, bah, la concert”, presenting… Byron, live, la Palatul Copiilor. Se va intampla pe 10 octombrie, cu ocazia lansarii primului DVD unplugged din Romania, Acoustic Drama.
Materialul contine 13 piese iar ca bonus galeria foto a videoclipului Blow up my tears si cadre din spatele scenei. 80 minute de muzica de cea mai buna calitate in care s-a respectat cu strictete definitia unplugged-ului : sapte chitari diferite, banjo, mandolina, cajon, contrabas, bass acustic, quartet de caorde si pian.
Concertul, care va deschide seria unor spectacole in toata tara, ii va avea ca invitati speciali pe Alexandru Andries si Paula Seling, prezenti de altfel si pe dvd-ul inregistrat in Bastionul Macelarilor din Targu Mures.
Biletele s-au pus in vanzare la magazinul Muzica, precum si online prin www.ticketpoint.ro, www.bilete.ro si www.blt.ro.
Asa, ca background, iti spun ca Byron, solistul trupei, a cantat initial la Kumm, apoi ca backing vocals la Urma, pentru ca in final sa infiintele trupa care ii poarta numele.

Comments