Blessin’ School oferă cursuri de Street Dance

April 20, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

afis-streetO noua scoala de dans si-a deschis portile zilele acestea, în Bucuresti. Situata în apropierea magazinului Cocor (Str. Baratiei nr 35,Parter Sector 3,Bucuresti, transport R.A.T.B: Autobuz 381, tramvai 21,5,16) Blessin’ School este locul unde poti face primii tai pasi de dans, sau locul unde îti poti exploata la maximum talentul.

Întemeiata din pasiunea pentru dans, baietii de la Blessin’ School îsi propun sa formeze o adevarata familie, unde dictonul “unul pentru toti si toti pentru unul” sa functioneze perfect ca un sincron.

Stilurile de dans
predate sunt variate si includ Locking, Popping, Lyric-al, NEW STYLE, C-Walk, Tecktonick, Waveing, Break Dance, Cultura Urbana (totul despre Street Dance si istoria lui), HOME Work(TeMe Street Dance pentru acasa) si mimica ( Expresia ta fata de sentimentul prezent al coregrafiei).

În plus ai sansa sa evoluezi la cele mai tari concursuri de street-dance, sa apari în show-uri televizate sau sa urci pe scena alaturi de cei mai tari artisti.

Totul depinde doar de tine. Cele doua sali puse la dispozitia ta beneficiaza de cele mai bune dotari si includ oglinzi, parchet, sistem audio, dusuri, vestiare, aer conditionat,

Pretul unui abonament lunar este de 50 de RON, iar sedintele sunt în fiecare week-end si dureaza doua ore.

Pentru înscrieri:
0761658556 persoana de contact (ALEX) sau id de mess: blessin.school

Comments