Toamna, se numara bobocii… din cluburi

November 19, 2012 scris de  
In categoria Bal

Autor: Stefan Hotnog

Balul Bobocilor Liceul Dante Alighieri din Bucuresti

Cum suntem in plin sezon de petreceri pentru boboci, incepem cu balul liceului teoretic Dante Alighieri, ce se anunta a fi un bal inedit. Tema este non-violenta. O parodie pe care bobocii o vor interpreta, cu titlul “Pune-i la pamant!”

Nu este o tema intamplatoare, liceul facand parte din cartierul Balta Alba, locul unde hip-hop-ul romanesc isi are radacinile. Violenta si muzica cu mesaj mai putin ortodox a pasionat mereu generatiile tinere, iar bobocii din liceul Dante Alighieri vor demonstra ca ei nu cauta asta. Asadar, creativitatea concurentilor pentru titlul de Miss si Mister boboc 2012 v-a fi dusa la extrem, iar lupta se anunta foarte stransa.

Petrecerea are loc pe 3 decembrie 2012, de la ora 22:00 in Club Bamboo Bucuresti si va continua pana in zori. Nimic nu a fost lasat la voia intamplarii, iar invitatul special nu poate fi altul decat Maximilian, un baiat ce exprima foarte bine prin muzica sa stilul de viata al adolescentilor.

Pretul biletului este de 45 RON.

Comments