202 începe pe 24 ianuarie

January 16, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

Atenţie!!! Modificare importantă! 202 va începe cu o săptămână mai târziu. Data oficială 24 ianuarie! Participanţii mai au o săptămână în plus de repetiţii!

battle-dance.JPGNoul sezon de street-dance începe pe 24 ianuarie, de la ora 14:00 în club Silver Church, acolo unde va avea loc a patra editie a binecunoscutului concurs de dans „202” (Two on Two Dance Battle).

Concursul
atrage de fiecare data sute de iubitori ai dansului din toate colturile tarii si este deschis publicului.

Pe parcurs vor fi concursuri de 1 vs 1 boys, 1 vs 1 girls, color crew show off, locking circle si c-walk circle. Juriul va puncta atat originalitatea coregrafiilor si tinutelor cat si tehnica si sincronizarea.
Color Crew Show off va aduce ca element nou in concurs tinuta uni sau cu o culoare predominanta pentru fiecare trupa.

Comments