Poze de la Festivalul Florian Pittiş

June 12, 2008 scris de  
In categoria Evenimente, Galerii foto

A doua zi a Festivalului de Arte Florian Pittiş a fost rezervată trupelor de teatru formate din liceeni. Astfel trupele de teatru de la liceele Gheorghe Şincai din Bucureşti, Ion Creangă (Bucureşti), Alexandru Ioan Cuza (Bucureşti), Liceul Pedagogic din Ploieşti şi Clubul Copiilor din Baloteşti au smuls aplauzele publicului prezent la Teatru Bulandra din Bucureşti.

festival-pittis-1.JPGfestival-pittis-2.JPGfestival-pittis-4.JPGfestival-pittis-5.JPGfestival-pittis-6.JPGfestival-pittis-7.JPGfestival-pittis-8.JPGfestival-pittis-9.JPGfestival-pittis-10.JPGfestival-pittis-11.JPG

Comments

  • admin

    Am primit doua comentarii pertinente… dar nu au fost publicate din doua motive: provin de la acelasi IP si sunt semnate cu 2 nume diferite si 2 adrese de mail diferite.. care nici nu exista.. Pt lipsa de curaj, editorul a decis ca aceste comentarii sa nu fie postate..

  • Radu

    mai, o fost un festival fain pt prima editie:).. acum asteptam si la anu’ 😀