Parada liceelor din Bucuresti pe 19 septembrie

September 12, 2009 scris de  
In categoria Evenimente

Cu ocazia manifestărilor dedicate Zilelor Municipiului Bucureşti – ediţie aniversară la 550 de ani de la atestarea documentară a oraşului, elevii din cele 105 licee bucureştene, însoţiţi de profesorii lor, vor organiza o paradă a liceelor.

Evenimentul va începe la ora 15,00 cu reunirea şi organizarea elevilor şi profesorilor diriginţi pe esplanada din faţa Sălii Palatului si va continua cu marşul pe traseul: Parcare Sala Palatului – Aleea Biserica Kretzulescu – Calea Victoriei (benzile 1 şi 2) – Bulevardul Naţiunile Unite (banda 1) – Bulevardul Libertăţii (benzile 1 şi 2) şi se va finaliza în Piaţa Constituţiei cu un concert muzical dedicat tinerilor, eveniment programat pentru intervalul orar 17,00 – 19,00.

Comments

 • si participa toate liceele??

 • alexa

  exact…si participia toata lumea ca noua inca nu nea spus nik….

 • C.

  a fost bestial :))

 • Marius

  Sincer, mie nu mi-a placut

  Adica ne-au pus sa mergem pe jos vreo 2-3 km degeaba – muzica de la P.C. a jos jalnica (exceptie a facut Alex) .

 • Robertsel

  Ne Vedem Acolo ! : x

 • Liceul Teoretic Stefan Odobleja va fi acolo:*…deabea asteptam

 • misericordia fortune

  a fost genial!! super!! traiasca MISHU’!!!!

 • diana

  heei. cosbuuuuc <3

 • Mau

  BASARAB,BASARAB!
  A fost destul de misto:D.Cei de la voltaj au facut super atmosfera.

 • una

  alinescu e cel mai tare,calca totul in picioareeeeeeee,CALINESCUUU:X

 • una

  scz calinescu:D

 • andreea

  vianu….:X

 • Maria

  a fost frumos..

  voltaj au fost cei mai tari !! \:D/

 • Alexandra

  are rost sa mai metionez ca basarabu a fost in top:x:x:X:X…cu totul:x??:>;;)